Nowość! Melkior stworzył fantastyczną kolekcję genialnych pigmentów, idealnych do makijażu, dzięki któremu na pewno nie przejdziesz niezauważona: Pigmenty Sparkle Melkior (ref.12016-12022).

Wtedy kiedy mówimy „pigment”, chodzi nam o cień do powiek w postaci proszku o wyjątkowo mocnym pokryciu. Ten produkt kosmetyczny jest idealny do łatwego uzyskania bardziej wyrafinowanego looku. Dzięki maksymalnemu pokryciu, potrzebujemy tylko pojedynczej warstwy cienia aby uzyskać wykończony makijaż.

Sam pigment jest naszym sojusznikiem wtedy gdy chcemy przetransformować makijaż noszony w ciągu dnia w wieczorowy. Jak? Prosto. W miejscu w którym chcemy szczypty koloru nkładamy bazę makijażową, a następnie za pomocą pędzla nakładamy pigment w ulubionym kolorze!

Trik: aby uzyskać bardziej rozświetlający efekt, możemy rozpylić utrwalacz do makijażu na używanym pędzlu.

Do kogo będzie pasować? Do Wszystkich! Gdzie się nosi? Wszędzie! Tak, jest z pewnością wszechstronnym produktem, który ma wiele zastosowań, niezależnie od wieku i kształtu oczu. Niezależnie od tego, czy nasza skóra ma tendencję do przetłuszczania, jest mieszana czy sucha, możemy dostosować do niej makijaż i z powodzeniem stosować te pigmenty.

 

Wskazówki dla CERY TŁUSTEJ

W przypadku cery tłustej potrzebujemy nałożyć bazę na podstawę powieki, aby utrzymać zgromadzone między fałdami skóry sebum pod kontrolą. Następnym krokiem jest zastosowanie żądanego pigmentu poprzez ruchy tapingowe. Ponieważ powieka ma tendencję do przetłuszczania, zaleca się stosowanie cieni proszkowych, które „przyklejają się” z powodzeniem do powierzchni bazy makijażu, co oznacza, że pigment sparkle jest idealnym produktem!

 

Wskazówki dla CERY SUCHEJ

Jeśli powieka ma tendencję do wysuszania, możemy z powodzeniem zastosować korektor lub podkład (dostosowany do rodzaju cery), który posłuży jako baza. Potrzebujemy więc kremowego produktu dla suchej powieki, aby uzyskać maksymalne nasycenie ulubionego pigmentu.

Podobnie jak w przypadku tłustej cery, produkt jest najpierw nakładany przez taping płaskim pędzlem do makijażu (w celu impregnacji cienia na bazie kremowej), a następnie przez ruchy dyfuzyjne lewostronne za pomocą okrągłego pędzla.

 

Jakie PĘDZLE są używane do nakładania pigmentów?

Do nienagannej aplikacji pigmentu potrzebujemy odpowiednich pędzli do makijażu. Oto tajemnica: sypki cień jest zawsze nakładany za pomocą miękkiego, kruchego pędzla o delikatnym włosiu.

Jeśli wybierzemy pędzel z syntetycznego i szorstkiego włosia, ryzykujemy iż cały pigment opadnie z pędzla zanim zdążymy go nałożyć na powiekę. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie w zestawie dwóch takich pędzli , jednego płaskiego którym przeniesiemy cień na powiekę, (ref.14111) i jednego okrągłego za pomocą którego możemy wykończyć żądany efekt (ref.14108).

 

Za pomocą jednego produktu możemy uzyskać niezliczone warianty klasycznego makijażu. Oto kilka TRIKÓW:

  • Pigment sparkle zapewnia rozświetlenie, a także efekt powiększania oka po nałożeniu na środek powieki.
  • Kontrastuje świetnie wtedy gdy jest nakładany na matowy cień ciemniejszy od niego       przynajmniej o jeden ton, uzyskując w ten sposób makijaż kontrastowy smokey! Proste, nie prawdaż?
  • Może być stosowany zarówno w wewnętrznym kąciku oka, jak i na łuku, zarządzając tym samym drugim rodzajem makijażu! Istnieje następny? Tak! Jeden błyszczący pigment można nakładać na całą powiekę, harmonizując ostateczny wygląd z eyelinerem i tuszem do rzęs!
  • Dla odważnych kobiet ten produkt kosmetyczny może nawet uzupełnić makijaż kości policzkowych lub makijaż ust!

 

Pigmenty Sparkle są spektakularne, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do bycia kreatywną w wykonywaniu makijażu!