Wiemy już, że pigmenty to cienie do powiek w formie proszku, wysoko skoncentrowane i o nasyceniu, które oferuje porządany kolor już po pierwszej aplikacji!

Ale co oznaczają pigmenty cameleon? Dowiemy się teraz!

Kameleon to wspaniały gad, o którym uczymy się w szkole  podstawowej, a możliwość zmiany jego koloru czyni go jedną z najpiękniejszych żywych istot. Oto jak sztuka stworzyła i wprowadziła do świata makijażu równie spektakularny produkt: Ale dlaczego pigmenty cameleon są tak wyjątkowe?  Ponieważ udaje im się zmieniać swój odcień! Tak, to prawda, i chodzi o to, jak odbijają światło i pod jakim kątem patrzymy.  

Melkior stworzył gamę 5 odcieni Pigmentów Cameleon o niezwykle delikatnej teksturze:

  •         HUMMINGBIRD (ref.12011)
  •         PEACOCK (ref.12012)
  •         EMERALD ENCHANTMENT (ref.12013)
  •         CHAMELEON REFLECTIONS (ref.12014)
  •         LIZARD (ref.12015)

Dla kogo są te pigmenty?

Ten rodzaj pigmentu jest odpowiedni dla wszystkich osób zainteresowanych makijażem, zwłaszcza tych, którzy nie opanowali bardzo dobrze techniki cieniowania. Używanie pigmentów cameleon oznacza uzyskanie prostego i wyrafinowanego makijażu, zwłaszcza jeśli jesteś początkująca. Dzięki jednemu odcieniowi cienia do powiek możemy uzyskać do 2 lub nawet 3 różnych odcieni w jednym odbiciu!

Pigmenty cameleon odbijają intensywne światło, więc makijaż nie może pozostać niezauważony. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującą czy zaawansowaną makijażystką, tego typu pigmentu, nie może zabraknąć w zestawie do makijażu. Ponieważ jest to produkt bardzo uniwersalny,  możesz stworzyć za pomocą jednego odcienia pigmentu spektakularny makijaż.

SZTUCZKA! Aby uzyskać jeszcze bardziej intensywny efekt, użyj utrwalacza do makijażu na pędzlu przed nałożeniem brokatu Melkior lub nawet kleju w sztyfcie!

Wybierz jeden z 5 odcieni pigmentów i nałóż całe powieki, a następnie uzupełnij makijaż tuszem do rzęs. Oto jak proste jest uzyskanie niezwykłego wyglądu! Ten pigment dostosuje się do naturalnego odcienia skóry i uzyska bezprecedensowe refleksy. Odważ się bardziej, nałóż inny odcień klasycznego cienia na zewnętrzną część powieki, i już jest mowa o złożonym makijażu. Ten produkt doskonale komponuje się zarówno z taką samą teksturą, jak i z innym uzyskując inny odcień, nie potrzebujesz również czasu ani doświadczenia, pigment jest bardzo łatwy i bardzo czysty, a dyfuzja jest gwarantowana. Fenomenalne, prawda? Oto nazwa pigmentów cameleon.

Sztuczka! Bądź kreatywna, zastosuj pigmenty cameleon o podobnym odcieniu i uzyskaj metalowy efekt ombre!

Mówiliśmy już o fakturze, ten pigment może być nakładany na powiekę (nad kredką, utrwalając ją tym samym dobrze, powyżej linii rzęs lub na bazie korektora) lub na pudrową teksturę, to znaczy na inny cień do powiek. Jeśli chcesz bawić się odcieniami pigmentów, musisz znać kilka prostych reguł kolorymetrycznych.

SEKRET! Jeśli skóra jest jasna, postaw na kontrast i wybierz średni / ciemny róż. Jeśli skóra jest ciemna, podkreśl ją jasnym kolorem.

Staraj się zawsze mieszać pigmenty tej samej kategorii, chłodne odcienie (zielony, niebieski, szary) lub odcienie ciepłe (czerwony, żółty, pomarańczowy). Można jednak dokonać kontrastu między kolorem oczu i odcieniem pigmentu: dla zielonych / niebieskich oczu wybiera się ciepłe odcienie (różowy, brzoskwiniowy, złoty, beżowy).

Jeśli masz brązowe oczy, masz szczęście, ponieważ brąz jest kolorem składającym się z różnych procentów zimnych i ciepłych kolorów, co oznacza, że możesz bawić się dowolnymi odcieniami .

Jeśli nie możesz się zdecydować, które kolory pigmentów wybrać, zalecamy wypróbowanie wszystkich. Zakochasz się w efekcie stworzonym od pierwszej aplikacji!

Tego lata bądź kameleonową bogini. Używaj wszystkich odcieni Pigmentów od Melkior i zaciekawiaj na pierwszy rzut oka!