Czy możesz sobie wyobrazić swoje życie bez produktów do pielęgnacji? A bez makijażu? My też nie! Te produkty pomagają nam pozostać pięknymi, schludnymi i zapewniają nam wyrafinowany wygląd, do którego wszyscy dążymy. Produkty do makijażu mogą ukryć wszelkie niedoskonałości i mogą podkreślić wszystkie nasze atuty!

 

Jeśli Twoja kolekcja kosmetyków i produktów do makijażu jest duża, przeczytaj kilka ciekawostek wymienionychponiżej:

 

1. Słowo “kosmetyk” pochodzi od greckiego słowa “kosmos” które oznacza “ozdabiać, aranżować”.

 

2. W Starożytnym Egipcie, kosmetyki odegrały ważną rolę w higienie i zdrowiu. Egipcjanie używali kremów do ochrony skóry przed wiatrem i słońcem.

 

3. Pierwsza szminka została wynaleziona w Mezopotamii około 4000 lat temu. Kobiety zdobiły usta pyłem z drogocennych kamieni. Miażdżono biżuterię i używano jej do podkreślenia ust.

 

4. W dawnych czasach nawet mężczyźni malowali usta szminką, aby pokazać klasę społeczną, do której należeli.

 

5. Lakier do paznokci został wynaleziony w Chinach około 3000 lat przed naszą erą. i była wykonana z białek jaj, wosku pszczelego, kolorowego proszku i gumy arabskiej, znanej również jako guma akacjowa.

 

6. W starożytnych Chinach perfumy były używane jako środki dezynfekujące. Ludzie myśleli, że perfumy są tak silne, że mogą wyeliminować choroby.

 

7. Przed wynalezieniem różu kobiety szczypały policzki, aby nadać im czerwonawy wygląd.

 

8. W Egipcie kobiety wykonywały makijaż oczu, nakładając czerń na powieki i rzęsy.

 

9. Makijaż był również używany do straszenia wrogów lub do magii.

 

10. Rzymianie uważali, że zmarszczki, piegi, plamy posłoneczne i zaczerwienienia skóry powinny być ukryte. Dlatego używali mleka oślego lub tłuszczu łabędzi, aby poprawić wygląd niedoskonałości.

 

11. W 1400 roku modne były bezwłose kobiety! Dlatego obcinały włosy, wyrywały brwi i rzęsy.

 

12. Za panowania angielskiej królowej Elżbiety I smołę węglową używano jako tuszu do rzęs i kredki do brwi, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

 

13. Kleopatra była znana z tego, że moczyła żagle statku w perfumach, tak aby zapach dotarł do Rzymu wcześniej niż ona.

 

14. Aktorka Elizabeth Taylor zabraniała kobietom pracującym na planie malowania ust czerwoną szminką.

 

15. Rumuński filozof Plautus zażartował pewnego dnia, mówiąc: „Kobieta bez farby jest jak jedzenie bez soli!”.

 

16. George Washington czasami używał szminki, nosił pudrowaną perukę i nakłądał makijaż.

 

17. Pierwszy patent na lakier do paznokci pojawił się w 1919 roku, a pierwszym kolorem był blady róż.

 

18. Badanie z 1991 roku wykazało, że kobiety zajmujące się polityką, które zwróciły się do hollywoodzkich wizażystów, miały o 30 procent większe szanse na wygranie wyborów.

 

19. Ponieważ są one częściej myte i bardziej narażone na działanie promieni słonecznych , skóra  dłoni jest zwykle ciemniejsza lub czerwonawa. Dlatego testowanie podkładu na dłoniach nie jest tak dobrym pomysłem, ponieważ możesz nie dobrać odpowiedniego odcienia dla swojej skóry twarzy.

 

20. W XIX wieku ludzie nie nosili makijażu, ponieważ uważano to za niemoralny gest. Jedynymi akceptowanymi produktami były perfumy kwiatowe o dyskretnym zapachu oraz kremy bez zapachu i koloru.

 

Cieszysz się, że świat makijażu i kosmetyków ewoluował? My też! Na Melkiorprofessional.pl zawsze możesz znaleźć profesjonalne produkty wykonane z wysokiej jakości składników. Odkryj nasze nowe oferty i bądź uwodzicielska każdego dnia!