Znalezienie dobrego podkładu może być dość trudnym zadaniem pod względem kobiecego piękna. Musisz znaleźć podkład, który będzie pasował do Twojego rodzaju skóry, odcienia i pododcienia Twojej cery.

Melkior stworzył 3 różne formuły podkładu : F o średnim pokryciu, Defining o średnim do wysokiego pokrycia, Full Coverage o wysokim pokryciu Teraz dowiesz się, co musisz zrobić, aby wybrać odpowiedni odcień i rodzaj podkładu. Przede wszystkim musisz wiedzieć, jaką masz skórę: suchą, tłustą, mieszaną.

 

CERA SUCHA

Jeśli masz SUCHĄ CERĘ, potrzebujesz podkładu nawilżającego, ponieważ ten rodzaj skóry nie zatrzymuje sebum. Jej wygląd jest matowy i pozbawiony życia, zmarszczki są bardziej widoczne, a wygląd skóry szorstki.

Melkior poleca podkład fluid do skóry, o lekkiej konsystencji, który nadaje skórze potrzebny jej blask, a dzięki kremowemu składowi zapewnia niezbędną elastyczność. Ten podkład pomaga skórze promienieć i wyglądać zdrowo. Zasadniczo sucha skóra nie ma problemów z pigmentacją, dlatego potrzebujesz średnio-lekkiej konsystencji, podobnie jak ten podkład Fluid od Melkior. Pokochasz go, ponieważ doskonale działa na suchą skórę! W tym roku jest modny kobiecy wygląd z efektem glamour, który można uzyskać dzięki temu podkładowi od Melkior !

CERA TŁUSTA

Jeśli masz TŁUCTĄ CERĘ, wtedy skóra świeci się widocznie, jest tłusta i śliska z powodu nagromadzonego sebum. Ogólnie ten rodzaj skóry cierpi na czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne (minerały z organizmu, witaminy, hormony). Dlatego ten rodzaj skóry kojarzy się z wągrami lub  plamami, trądzikiem, powiększonymi porami.

Idealnym podkładem dla Twojego typu skóry jest Full Coverage od Melkior. Jest to podkład do skóry o grubszej konsystencji, ma większe pokrycie w razie potrzeby w przypadku trądziku, rozprowadza się równomiernie na skórze i ma matowy efekt końcowy. Ten podkład ma średnie do wysokiego krycie, co oznacza, że nie potrzebujesz dużej ilości produktu, a skóra wygląda naturalnie i zdrowo.

CERA MIESZANA

Jeśli posiadasz CERĘ MIESZANĄ, zarówno z tłustymi, jak i suchymi partiami, Melkior zaleca stosowanie złożonego podkładu o wysokim pokryciu, takiego jak Full Coverage! Formuła tego podkładu jest lekka, ma średnie pokrycie, nie wysusza i nie natłuszcza skóry, dzięki czemu ma idealną formułę dla większości typów cery.

 

TRIK! Każdy z 3 rodzajów podkładów może mieć 2 poziomy pokrycia w zależności od trybu aplikacji. Na przykład za pomocą płaskiego lub okrągłego pędzla uzyskasz naturalny efekt. Lub, za pomocą gąbki koniecznie zwilżonej wodą / utrwalaczem, możesz uzyskać maksymalne pokrycie! Sposób aplikacji jest zawsze od środka twarzy (gdzie często występują problemy z jednolitością), do zewnątrz, gdzie skóra jest jednolita. Tak więc ilość i wysokie stężenie będzie w obszarach problemowych, a na pozostałej części twarzy pozostanie bardzo naturalny aspekt.

 

Oto jak wybrać najlepszy podkład

Przede wszystkim przetestuj odcień w zależności od sezonu! Latem testuj jak najbliżej klatki piersiowej (ponieważ musisz przenieść kolor skóry z twarzy na poziom ciała). W przeciwnym razie będziesz zmuszona rozrzucić podkład również na szyję i okolice dekoltu, aby uzyskać jednolity kolor.

Jeśli jest ZIMA i nie będziesz nosić dekoltu, przetestuj podkład na szczęce i jak najbliżej szyi. Odcień, który wygląda niewidocznie na testowanym obszarze, jest dla Ciebie idealny.

Po drugie, zadbaj o pododcień skóry, może być zimny lub ciepły. W większości przypadków jasna skóra ma zimny różowy odcień, dlatego zaleca się stosowanie podkładu z chłodnym (szarym) lub neutralnym odcieniem. Ciemna skóra jest pigmentowana i często z żółtym odcieniem, co oznacza, że wskazane jest stosowanie podkładu o ciepłym pododcieniu.

 

Melkior posiada szeroką gamę odcieni podkładu do skóry i na pewno znajdziesz ten, który jest odpowiedni dla Ciebie!